Woda jest jednym z najcenniejszych zasobów w skali światowej. Bez niej nie byłoby życia na Ziemi. Jednocześnie ta sama woda wykorzystywana jest nie tylko do celów spożywczych, ale również w przemyśle. Nasza firma przygotowała dla swoich klientów ofertę na różnego rodzaju zbiorniki przeciwpożarowe.

 

Woda dla Straży Pożarnej

Można powiedzieć, że niejako narzędziem pracy jednostek straży pożarnej jest właśnie woda. Musi ona być gromadzona w strategicznych miejscach, by na wypadek pożaru, strażacy mogli skorzystać z jej ujęcia i ugasić rozprzestrzeniający się często w zatrważającym tempie ogień.
Ze swojej strony proponujemy różnym odbiorcom specjalne stalowe, ocynkowane (galwanizowane) zbiorniki przeciwpożarowe (ppoż.), które wykorzystywane są jako źródło zapasu wody dla instalacji i sieci przeciwpożarowych. Stosowane są one w instalacjach tryskaczowych lub hydrantowych, ale nie tylko. Mogą być punktami czerpania wody dla jednostek straży pożarnej.
W JRTech oferujemy Wam kompleksowe wykonanie tego rodzaju zbiorników przeciwpożarowych – stalowych, nierdzewnych, jak i z tworzyw sztucznych i żelbetonu.

 

Najwyższej jakości produkty

Dlaczego oferowane przez nas zbiorniki ppoż. są godne uwagi? Całkowicie rozumiemy, że możecie się nad tym zastanawiać, dlatego spieszymy z odpowiedzią! Nasze zbiorniki przeciwpożarowe JRTech przede wszystkim spełniają standardy wskazane w normach:

  • N-EN 12845:2015-10 „Stałe urządzenia gaśnicze – Automatyczne urządzenia tryskaczowe. Projektowanie, instalowanie i konserwacja”.
  • VdS CEA 4001 „Wytyczne VdS-CEA dotyczące instalacji tryskaczowych. Projektowanie i instalowanie”.
  • NFPA 22 „Standard for Water Tanks for Private Fire Protection”.
  • FM „Water tanks for fire protection.

Jednocześnie jesteśmy przedstawicielem CST Industries (UK) LT, dlatego możemy Wam zaproponować zbiorniki z aprobatą FM ich produkcji.

 

Zbiorniki przeciwpożarowe

Dlaczego warto wybrać nasze zbiorniki przeciwpożarowe?

Chcecie nabyć odpowiednie dla siebie lub swojej działalności zbiorniki ppoż.? Nie jesteście jeszcze przekonani co do tego, czy nasza oferta będzie dla Was tą optymalną? Przytoczymy zatem kilka ważnych zalet, którym mają nasze zbiorniki przeciwpożarowe:

  • Szeroki zakres wymiarów, co pozwala Wam dobrać dla siebie taki zbiornik, który będzie najlepiej dopasowany do Waszych wymagań. Dostępne są rozwiązania z modułową konstrukcją, o pojemności od 10 do 2600 m3, o średnicy z zakresu od 3 do 15 m i wysokości od 1,8 do 13,2 m.
  • Wysoka żywotność, dlatego będą Wam służyć przez długie lata.
  • Niższa, atrakcyjna cena, w porównaniu do kosztów nabycia innych zbiorników żelbetowych, spawanych oraz wykonanych z tworzyw sztucznych, które mają wysoką pojemność.
  • Brak potrzeby korzystania z Waszej strony z kosztownego sprzętu ciężkiego, który musielibyście prawdopodobnie wypożyczyć, do wznoszenia konstrukcji.
  • Możliwość powiększenia zbiornika w przyszłości, w czasie eksploatacji, jeśli zajdzie taka konieczność lub opcja przeniesienia go w inną lokalizację.
  • Łatwość konserwacji.

Na zaznaczenie zasługuje fakt, że nasze zbiorniki przeciwpożarowe są bezciśnieniowe, naziemne, m.in. stalowe, skręcane membranowe, przeznaczone do stałego magazynowania wody. Mogą one być źródłem jej zapasu, a wybór technologii skręcania membranowego powoduje, że otrzymasz od nas efektywne finansowo rozwiązanie z zakresu magazynowania dużych wolumenów wody. Szeroki typoszereg zbiorników przeciwpożarowych od JRTech sprawia, że można je dopasować do wymogów projektowych, miejsca budowy, przeznaczenia oraz warunków użytkowania. Co więcej, jeśli oczekiwane przez Was wymiary nie znajdują się w naszej standardowej ofercie, wystarczy się z nami skontaktować, a my postaramy się dobrać dla Was optymalne parametry rozwiązań.

 

Konstrukcja zbiorników sprzyja ich solidności

Waszą uwagę chcielibyśmy zwrócić na to, że konstrukcja zbiornika ppoż. składa się z elementów stalowych, które zostały ocynkowane ogniowo. Mają one cylindryczny płaszcz, jaki zrobiono ze skręcanych pojedynczych blach – stalowych paneli, które mają standaryzowane wymiary. Dobieramy w zależności od gabarytów zamawianych przez Was zbiorników grubość arkuszy blachy. Blachy wykonane są z kolei ze stali S350GD, dwustronnie cynkowanej o grubości powłoki cynkowej Z275, Z350 lub Z600. Połączenia poziome i pionowe w panelach płaszcza, które wyposażone są w otwory, skręcane są na stałe śrubami. W części górnej i dolnej każdy zbiornik zwieńczony jest kątownikiem obwodowym, zaś dach jest samonośną konstrukcją opierającą się na belkach stalowych.

Obawiacie się, że stal może z czasem korodować wystawiona na działanie wody? Nie ma takiego ryzyka! Wszystkie elementy stalowe naszych zbiorników przeciwpożarowych, w tym śruby, zostały zabezpieczone przed korozją w procesie cynkowania ogniowego. To metoda zabezpieczenia stali przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Daje ona wieloletnią ochronę dla całych naszych zbiorników.