Zbiorniki wody technologicznej

Zbiorniki wody technologicznej


Zbiorniki wody technologicznej

Zmieniający się klimat i chwilowe niedobory wody mogą zniszczyć całą uprawę i produkcję roślinną powodując nieodwracalne straty. Wychodząc naprzeciw proponujemy modułowe zbiorniki z wkładem EPDM lub PVC. Skręcane zbiorniki z ocynkowanej blachy falistej to doskonały sposób na magazynowanie wody w celu np. nawadniania, nawożenia i ochrony upraw, w hodowli ryb, małych stacjach uzdatniania wody, instalacjach biogazu oraz do przetwarzania obornika w rolnictwie.

Zbiorniki mogą być montowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków.

 

Największymi zaletami zbiorników do magazynowania wody technologicznej są:

  • Trwałość elementów;
  • Stabilność konstrukcji;
  • Uniwersalność;
  • Duży zakres pojemności;
  • Krótki czas prefabrykacji;
  • Szybki, sprawny, łatwy, samodzielny montaż;
  • Wysoka jakość wykonania.

ELEWACJA I KOLORYSTYKA ZBIORNIKA

Zbiorniki produkowane są ze stali o wytrzymałości S280 i S350 w zależności od ich średnicy i wysokości. Grubość blach dobierana jest w zależności od rodzaju magazynowanego medium i miejsca w jakim ma być zamontowany zbiornik. Standardowo wynosi 0,8 – 1,2 mm, w niektórych przypadkach może to być grubość nawet 1,85 mm.

Oprócz wytrzymałości i jakości stali rozróżnia się długość blach, która mieści się w granicach 3,05 - 2,24m.

Dzięki modułowej konstrukcji oferujemy szeroki zakres wymiarów i pojemności. Specjalnie dobrany typoszereg pozwoli dopasować zbiornik do Twoich potrzeb.

Uszczelnienie zbiorników wody technologicznej

Nasze zbiorniki uszczelniane są od wewnątrz w dwóch wariantach: za pomocą prefabrykowanej, dopasowanej do gabarytów zbiornika syntetycznej membrany EPDM, której żywotność projektowa wynosi 30 lat lub membrany PVC – charakteryzującą się dużą odpornością mechaniczną.

Montowana w zbiornikach membrana jest produktem najwyższej jakości. Zachowuje wymagane parametry, co procentuje bardzo wysoką skutecznością podczas próby szczelności zbiornika oraz długoletnią żywotnością hydroizolacji.

Uszczelnienie zbiorników wody technologicznej

  • EPDM to syntetyczny kauczuk (guma) należąca do grupy elastomerów. Jest to materiał jednorodny, chemicznie trwały, który nie zawiera plastyfikatorów – substancji powodujących elastyczność np. membran z foli PVC, które to z upływem czasu ulegają migracji, wypłukiwaniu i odparowaniu, niekorzystnie zmieniając właściwości tych materiałów, powodując ich sztywnienie, co może doprowadzić do nieszczelności.
  • Bardzo istotna przy izolacji zbiorników elastyczność membran EPDM jest wynikiem tylko i wyłącznie specyficznej budowy cząsteczkowej. Dzięki niej nie obserwujemy sztywnienia membrany EPDM w trakcie upływu lat.
  • EPDM jest materiałem chemicznie martwym, czyli po wulkanizacji nie zachodzą w nim żadne procesy chemiczne zmieniające jego właściwości.
  • Żadne składniki nie ulatniają się z niej do otoczenia, potwierdza to atest neutralności dla środowiska wodnego oraz atest PZH do zastosowań w zbiornikach wody pitnej.
  • Membrana EPDM jest termostabilna i zachowuje swoją elastyczność i wytrzymałość w szerokim zakresie temperatur tj. od - 40ºC do + 120ºC, m.in. dzięki temu możliwy i bezpieczny jest montaż membrany nawet przy bardzo niskich temperaturach.
  • Dzięki swojej jednorodności chemicznej membrana EPDM jest dużo bardziej odporna na zjawisko starzenia atmosferycznego (EPDM jest odporny m.in. na działanie ozonu, promieniowania UV, większość agresywnych związków chemicznych i mikroorganizmy), niż inne powszechnie stosowana materiały hydroizolacyjne.
  • EPDM posiada tzw. pamięć kształtu – materiał po rozciągnięciu do 300% wraca do pierwotnego kształtu i wymiaru.

Membrana EPDM przygotowywana jest w warunkach produkcyjnych. Wcześniejsza prefabrykacja umożliwia stałą kontrolę nad parametrami materiału oraz wykonywanymi zgrzewami elementów. Zachowanie odpowiednich parametrów prefabrykacji wpływa na jakość wykonania produktu finalnego. Membrana przed zapakowaniem podlega szczegółowej kontroli jakości i przyjeżdża na plac budowy jako gotowy do montażu element. Przygotowana wcześniej membrana znacząco skraca czas montażu zbiornika, umożliwia montaż nawet podczas silnych mrozów, podnosi skuteczność prób szczelności eliminując wszystkie problemy które mogą wystąpić podczas wykonanie membrany na placu budowy.

Wyposażenie zbiornika

Wyposażenie zbiornika

Zbiorniki mogą występować jako otwarte bądź też zamknięte, z przekryciem w postaci plandeki / pokrywy. Oferowane przekrycie wykonane może być z różnych materiałów np. materiał PCV lub tkanina antyglonowa ( nakładana lub pływająca), w zależności od zastosowania i życzeń klienta.

Zbiorniki są wyposażone w przewody technologiczne umożliwiające ich zasilanie w wodę jak i jej rozbiór w celach produkcyjnych. Rurociągi mogą być prowadzone przez dno lub ścianę zbiorników.

Posadowienie dla zbiorników odbywa się na wcześniej przygotowanym według wytycznych JRtech podłożu.

Zakres prac

Oferujemy przygotowanie kompletnego projektu wykonawczego.

W podstawowym zakresie dostawy JRtech znajduje się dostawa wraz z rozładunkiem: wszystkich podzespołów zbiornika.

Montaż polega na sekwencyjnym podnoszeniu konstrukcji zbiornika z równoczesną instalacją izolacji wewnętrznej oraz hydroizolacji. Po zakończonym montażu zbiornika przystępujemy do montażu pozostałego wyposażenia.

Montaż może być wykonany samodzielnie przez Zamawiającego.

Po zakończonym montażu zbiornik gotowy jest do napełniania i przeprowadzania próby szczelności.

Po odbytym montażu zbiornika dokonujemy szkolenia z jego obsługi. Uczymy administratorów obiektu jak dokonywać podstawowych czynności sprawdzających oraz jakim serwisom okresowym poddawać urządzenie.

Po zakończonej budowie JRtech wykona i dostarczy dokumentację powykonawczą wraz z niezbędnymi atestami oraz deklaracjami.

Wraz z zakończoną budową i przeprowadzonym odbiorem dostarczamy kartę gwarancyjną produktu i jego obsługi. Gwarancja wskazuje na czynności, które powinny być wykonywane dla należytego zabezpieczenia zbiornika i utrzymania skutecznej gwarancji.

Napisz do nas i uzyskaj więcej informacji!

Skonfiguruj i wyceń zbiornik!

Skorzystaj z naszego konfiguratora online,
dzięki któremu łatwo dobierzesz odpowiedni dla siebie zbiornik a my dokonamy jego wyceny!

Nasza siedziba

Chrzanowska 3a, 05-825 Grodzisk Mazowiecki

Sprawdź dojazd

© 2024 JRtech. Wszelkie prawa zastrzeżone